KVALITNÍHO DESIGN NÁBYTKU
Menu
×
 x 

poptávka obsahuje 0 položek

Knihovny neplní pouze funkci praktickou, co nejvíce úložného prostoru pro spoustu knih, ale také estetickou.

Jen reprezentativní vzhled vkusně dotvoří náš interiér. Často ozdobí jinak fádní prázdnou stěnu nebo opticky rozdělí místnost, tedy plní jakousi funkci dělící příčky.  Vysoká knihovna pojme spoustu knih, tu je vždy lepší fixovat k opěrné stěně, zvláště pak na to nesmíme zapomenout v dětském pokoji. Reprezentativního vzhledu zase docílíme, když přidáme pár kousků pěkných dekorativních předmětů. Můžou to být rámečky s fotografiemi, obrázky,  nebo hezká lampa. Knihy nemusíme stavět klasicky, ale po více kouscích dáme i naležato.

Nesmíme zapomenout, že taková knihovna na míru materiálem a barvou by měla korespondovat s ostatním nábytkem v místnosti.

Z materiálů můžeme zvolit laminovanou dřevotřískovou desku v jedné barvě nebo v kontrastních barvách. Pokud našemu interiéru vévodí dřevo, pak knihovna z masivu bude to pravé.

Nepředstavujme si mohutný těžkopádný kus nábytku. Dnes jsou v módě odlehčené varianty při zachování tradičního hřejivého materiálu.

Velikost knihovny se odráží od velikosti naší knižní sbírky, ale také podle velikosti místnosti. Vždy je dobré si spočítat, kolik knih máme a jakým tempem se tento počet rozrůstá. Police by měly být silné, aby unesly váhu knih. Dlouhé police se můžou časem pod váhou knih prohýbat, proto

doporučujeme více podpěrných stojin, které těžké police podepřou. Knihovna nemusí být extra hluboká, stačí i 30 cm, pokud ovšem nemáme sbírku encyklopedií nebo naučných slovníků.

Při návrhu knihovny si musíme dobře prohlédnout, v jakém stavu knihy jsou. Na ty v horším stavu zvolíme radši jednotný přebal. Pokud budeme ukládat i dokumenty, fotoalba a ne všechny předměty by vypadaly v otevřené knihovně uspořádaně, radši zvolíme kombinovanou knihovnu s uzavřenými částmi. A vše, co budeme chtít, jednoduše skryjeme před zraky návštěvy.

Knihovny na míru od Belterry

Knihovna na miru Ostrava

Knihovna na míru Ostrava

Knihovna na miru do pracovny

Knihovna na míru do pracovny

Knihovna na miru z masivu

Knihovna z masívu

 

Kombinovana knihovna

Kombinovaná knihovna

Knihovna z masivu zavesna

Knihovna závěsná z masivu na míru

knihovna na miru Praha

Knihovna na míru Praha

 


TOP