KVALITNÍHO DESIGN NÁBYTKU
Menu
×
 x 

poptávka obsahuje 0 položek

Nábytkářský design čerpá z minulosti neustále. Vrací  se buď jednotlivé prvky  stylů nebo se přímo oprašují staré návrhy a vznikají kopie zdařilých kousků nábytku. Tak to je i s kulatými stoly.

Nábytkářský design čerpá z minulosti neustále. Vrací se buď jednotlivé prvky  stylů nebo se přímo oprašují staré návrhy a vznikají kopie zdařilých kousků nábytku. Tak to je i s kulatými stoly.

Jídelní kulatý stůl byl stálicí napříč různými styly a jednotlivými obdobími. Ať už to byly stoly na klasických čtyřech nohách nebo na středové noze, ze dřeva nebo i ohýbaných kovových trubek.

Byly módní intarzované, dýhované s frézovaným okrajem, se skleněnou výplní, později celolaminátové.

Až v době diktátu přísných rovných linií nebyly kulaté tvary žádány a výrazně poklesla i poptávka po kulatých stolech. Dnes se však opět zakulacuje a kulatý jídelní stůl se opět vrací do módy.

Kulatý stůl má však svá specifika a nehodí se úplně všude.  Jednoduchá tabulka vám pomůže se zorientovat o velikosti kulatého stolu pro potřebný počet stolovníků.

Jídelní stůl kulatý rozkládací

Počet osob

průměr

1-2

75

2

85

3

95

4

105

5

110

6

120

7

130

8

150

10

165

A jaká je prostorová náročnost kulatého stolu, tedy kolik místa potřebujeme nejen pro samotný stůl, ale i židle? Obrázek vám usnadní zvážit, zda máte pro něj dostatek prostoru. Rozměrům stolů obdélníkového tvaru se podrobně věnujeme v blogu v článku z 10.10.2018 Ideální rozměry jídelního stolu. 

 stul80stul105 2stul105stul120 

V naší nabídce najdete kulaté stoly jak pevné tak i rozkládací z dýhy i z masivního dřeva.

Nejvíce jsou  žádané jídelní stoly kulaté rozkládací Tondo a Argo. 

atul agro rozlozenystul agro nerozlozenystul tondo nerozlozenystul tondo

 

Kulatý rozkládací dubový stůl Tondo má průměr  120cm a rozložíte jej na ovál 170x120. Výhodou je praktické rozkládání, při kterém se vysouvá celá podnož, nejen desky. Získáme tak dostatečně širokou rozteč nohou pro dvě další židle.

Praktický a cenově zvýhodněný je kulatý stůl Argo. Má zajímavě řešenou podnož, deska je z dubové dýhy, nohy masívní z dubového dřeva.

Janek kulaty a kreslo Aires Janek kulaty a kreslo ZAP stul orbi

 

Opravdovým designovým kouskem je pak moderní kulatý stůl Janek s dubovou stolovou deskou a kovovým podnožím v antracitové barvě.

Pokud však řešíte potřebu získat opravdu velký jídelní stůl z malého kulatého stolu a váš prostor vám to umožní,  doporučíme vám stůl Orbi.

Z malého kulatého stolu o průměru jednoho metru získáte po vložení až čtyř desek třímetrový velký   jídelní stůl ve tvaru oválu. Potřebnou oporu poskytují opěrné nohy. 

Nenašli jste stůl, který by se vám líbil? Napište nám svou představu. Stoly vyrábíme na míru, rádi vám váš stůl vyrobíme.

Jídelní stůl kulatý rozkládací

 


TOP