KVALITNÍHO DESIGN NÁBYTKU
Menu
×
 x 

poptávka obsahuje 0 položek

Kdo se jen trošku o design zajímá, ten dobře ví, že vlna odlehčených linií trvá již pár let. Zdá se však, že je na samém vrcholu.

Kdo se jen trošku o design zajímá, ten dobře ví, že vlna odlehčených linií trvá již pár let. Zdá se však, že je na samém vrcholu. Letošní veletrh Salone del Mobile v Miláně nás o tom jen utvrdil. Zvláště subtilní jídelní stoly jsou stále více v kurzu. Pro docílení odlehčeného dojmu jídelního stolu výrobci sahají po kovu, který oproti dřevu může být zpracován v tenký plech a přitom neztrácí na pevnosti. Nové materiály jako je vysokotlaký laminát umožní zpracování do tenoučkého plátu. Laminát vyniká výbornými vlastnostmi jako je odolnost proti poškrábání a absence otisků prstů. Navíc je příjemně hedvábně matný. Celodřevěné stoly mají často zešikmenou hranu, která opticky silný materiál odlehčí. Nohy jsou často řešeny kónickým tvarem.

Stoly jsou doplněny pohodlnými židlemi, často celočalouněnými křesílky a židlemi s područkami. Komfort a pohodlí prostě hraje prim. Z materiálů vede stále krásné dubové dřevo a kov. Comeback slaví ořechové dřevo. Látky převažují s Aqua clean technologií, umožňující snadné čištění, a to pouze vodou. Často se objevovala také přírodní vlna.

Všimli jsme si, že vzrostla obliba černého kovu. Ten byl vidět doslova na každém kroku. Jako podnoží stolů, regálů či celých policových stěn nebo rámu postele. Často se opakoval také jako designový prvek v kuchyni v podobě bylinkové police zavěšené v prostoru.
Obliba kombinování dřeva, kovu a kamene je stále patrná. Designéři preferují mramor a boří i obavy z jeho použití na pracovní desky kuchyňských linek.

Z nových technologií nás zaujala povrchová úprava WRB - Weather-Resistant Beech . Takto ošetřená židle je odolná vůči povětrnostním podmínkám v exteriéru. Je tudíž vhodná na terasy a zahrádky restaurací či kaváren. Umožňuje tak sjednocení stylu nábytkového vybavení celé restaurace, jak v interiéru tak mimo něj a nejsme tak pod tlakem kombinovat dřevo s kovem či plastem.

Nové materiály – odolný vysokotlaký laminát i úpravu WRB máme již v nabídce. Křesílka, která nás nadchla v Miláně, jsme okamžitě zařadili do naší nabídky.

Miláno, mekko inspirace, těšíme se opět v příštím roce!

image001 image003 image005 image007 image009 image011 image013 image015 image017 image019 image021 image023 image025 image027 image029

Často byl vidět mramor, zvláště pak typ DARK EMPERADOR. Kresba mramoru skvěle ladila s ořechovým dřevem, které je opět v kurzu.

image031 image033 image035 image037 image039 image041


TOP