KVALITNÍHO DESIGN NÁBYTKU
Menu
×
 x 

poptávka obsahuje 0 položek

Přírodně laděné interiéry jsou stále oblíbené a tento trend trvá již několik let.

A není divu. Člověku je takovéto prostředí přirozené a cítí se v něm dobře.

Dřevo hraje prim jak v přírodní masívní podobě či dýze, tak i na jeho imitacích, jako jsou lamináty, vinyly, keramické obklady nebo tapety. Dekor dřeva se objevuje jak na nábytku, tak i na podlahách,  stěnách, ale i na dekoračních předmětech.

Další přírodní materiál, který je na vzestupu a hlásí svůj comeback je výplet. Výplet můžete vidět na pohovkách, křeslech, židlích ale i na jiných částech nábytku jako jsou dvířka komod, výplně paravánů či krytů radiátorů.

Ratanový výplet neboli vídeňskou pleteninu používal již v 19. století známý výrobce ohýbaných židlí Michal Thonet. Vznikali tak ikonické kousky, thonetky, které snoubili dvě unikátní technologie výroby, a to ohýbání bukového dřeva za působení páry a vysokého tlaku a techniku tkaní v oblasti sedáku a opěradla.

 I dnes se stále výplety provádějí tradičně ručním proplétáním ratanového vlákna, což vyžaduje velkou časovou náročnost a ještě větší preciznost.

Každé větší přitažení nebo povolení vlákna je ihned znát.

Řemeslníků, kteří ruční výplet ovládají  již mnoho není. Tato metoda je i finančně nákladná a proto se více používá předpletený rákosový koberec, zpracován v rolích, podobně jako látka. Ten se zapracuje do vyfrézované drážky ohýbané bukové židle.

Jedná se také o rostlinné vlákno, které je navíc ze spodní strany zpevněno transparentním podsíťováním. To pomáhá rozkládat tlak na vlákno a brání mechanickému poškození. Prodlužuje se životnost výpletu a je zachován úžasný efekt jak po stránce estetické tak po stránce komfortu používání.

Pokud chcete vlastnit designový kousek nadčasové hodnoty, pořiďte si židli nebo křesílko s výpletem. Nabídka židlí: Filtr produktů (belterra.cz)

Přinášíme vám pár inspirací, jak židle vypadají v interiéru.

 

Židle s výpletem

tradiční výplet
výplet s průhlednou síťovinou
Ohýbané židle s výpletem

Židle s výpletem Nodo

sklápěcí židle

sklápěcí židle s výpletem

 

 
černé výpletové židle
černé výpletové židle
Výpletové ohýbané židle 2

Paged Benko detal 6

Paged B 1890 3

ohýbání dřeva

 

 

 

Materiály získané v přírodě jsou „in“, jsou ekologické a zároveň estetické.

K židlím s výpletem budou ladit bytové doplňky ze dřeva, ratanu, bambusu, proutí, mořské trávy apod. Textilní doplňky pak z bavlny, lnu nebo juty.

 
 
doplňky

textil

 
 

 


TOP