KVALITNÍHO DESIGN NÁBYTKU
Menu
×
 x 

poptávka obsahuje 0 položek

Rádi jsme se dočetli v magazínu Bydlení na www.novinky.cz, že jsme výrobou jídelního stolu na míru přispěli ke spokojenému bydlení mladé rodiny.

Mladá paní nás navštívila na veletrhu nábytku Forinterior v Praze. Prozradila nám, že dlouho shání oválný stůl z dubového dřeva, který by jim ladil k oválnému krbu, ale nikde nenacházela to, co by se jim úplně líbilo.  Nabídli jsme, že jim stůl vyrobíme podle jejich představ. Atak jsme nejprve vypracovali vizualizaci a následně se pustili do výroby oválného stolu s atypicky řešeným podnožím. Nohy jsou shora zaoblené a ladí s tvarem desky. Ke stolu se nabízelo hned několik typů židlí a polokřesílek, ale paní hned zaujaly oblé tvary křesílek Aires.

Zvolila výrazný žlutý potah, který místnost příjemně rozzáří a má navíc i neocenitelné vlastnosti, výborně se čistí a udržuje. Myslíme, že výběr stolu a židlí se podařil na jedničku. Posuďte sami.

Z dvojice bytů k pronájmu se stal po rekonstrukci jeden a zůstal v rodině

Bydlení magazín

Byt s dispozicí 4+kk vznikl v podkroví domu, kde byly původně dva byty určené k pronajímání. Správný čas na rekonstrukci nastal v okamžiku, kdy dcera majitelů domu Johana hledala bydlení pro svou budoucí rodinu.

 

foto 1

 

 

Designérce z kuchyňského studia se podařilo vymyslet pro kuchyňské skříňky dvířka, která pěkně ladí s laminátovou podlahou

Minimalismus na míru

Nyní je v podkrovním bytě s rozlohou 125 metrů čtverečních jedna velká obytná místnost plnící funkci obývacího pokoje a kuchyně s jídelnou. Dalšími místnostmi jsou ložnice, dva pokojíky a dvě koupelny.

Manželé mají rádi méně věcí, kvalitní materiály a zemité přírodní barvy. Nosnou myšlenkou tedy bylo vytvořit si bydlení, které bude tak trošku minimalistické, bez většího množství nepotřebných věcí, které by rušily. Zároveň měly být v bytě použité materiály, jež prostory zabydlí a zútulní. Byt měl být také maximálně funkční, účelný a v moderním, hezkém designu. Jako základ barevného konceptu byla vybrána šedá barva v kombinaci s tmavším dřevem.

Do akce

Inspiraci čerpali manželé na internetu, v časopisech a pomohl jim i veletrh nábytku a bytových doplňků, kde se třeba zamilovali do sedačky z buvolí kůže. Ta byla ovšem za jejich finančním limitem a dokonalou sedačku na míru jim pak sestavili až v prodejně.

Stejné to bylo i s jídelním stolem a židlemi, ty také objevili na veletrhu a v showroomu ostravské firmy jim pak dobře poradili s konkrétním výběrem. Ještě než ale pořizovali solitérní nábytek, kvůli koordinaci stavebních prací bylo nutné co nejdříve vybrat kuchyň.

Obrázek 2

Obrázek 3

Obrázek 4

 

Do hlavní obytné místnosti si na internetu našli kuchyň od italského výrobce. Ve studiu si padli do noty s návrhářkou, pro kterou byla kuchyň zakomponovaná pod šikminu zajímavou výzvou. Návrhářka nabídla materiál lamino v imitaci dřeva, který hezky ladí s laminátovou podlahou v podobném dekoru. Kuchyň situovanou do tvaru písmene L ještě doplňuje pracovní ostrůvek.

V podkroví jsou dvě koupelny. Do koupelnového studia šli už s jasnou myšlenkou, kterou na místě poupravili. Oříškem prý bylo nastěhovat do koupelny vanu z litého umělého mramoru. Zásadní byl pro majitele i výběr komfortní postele, proto zvolili vysoký kontinentální typ.

Autor: Lucie Martínková, www.bydlenimagazin.cz

 

 


TOP